Eğitim Vizesi

Rusya'da Eğitim Vizesi Almak İçin Şartlar Nelerdir?

Rusya dünyanın en önemli eğitim merkezlerinden biri haline gelmiştir ve birçok uluslararası öğrenciye kapılarını açmaktadır. Rusya'da eğitim almak isteyen öğrenciler için önemli bir adım eğitim vizesidir. Bu vize Rusya'da eğitim almak isteyen uluslararası öğrencilerin ülkeye giriş yapabilmesi için gereklidir. Ve Rusya eğitim vizesi başvuru süreci doğru bilgilendirme ve planlama gerektiren bir süreçtir. 
 

Rusya’ya Giriş Kapınız Rusya'da Eğitim Vizesi

Rusya'da eğitim almak isteyen bir öğrenci için eğitim vizesi ilk giriş kapısıdır. Rusya eğitim vizesi Rusya'daki eğitim kurumuna kaydolmanızı takiben almanız gereken bir vize türüdür. Eğitim vizesi öğrencilere Rusya'da uzun süreli bir öğrenim deneyimi sunacak ve aynı zamanda Rusya'da yaşama ve çalışma izni de sağlayacaktır.


Rusya'da Eğitim Vizesi Almak İçin Ne Yapmam Gerekiyor?

Rusya da eğitim vizesi nasıl alınır diye bir araştırma yapıyorsanız öncelikli olarak bir eğitim kurumuna başvuru yapmanız gerekiyor. Bu kurum Rusya'da devlet tarafından tanınan bir üniversite, yüksekokul veya dil okulu olabilir. Başvurunuz kabul edildikten sonra eğitim kurumundan size bir kabul mektubu verilecektir.
 

Eğitim kurumundan alacağınız kabul mektubunun yanı sıra Rusya'da eğitim vizesi almak için gereken diğer belgeleri hazırlamanız gerekiyor. Bu belgeler arasında pasaport, fotoğraf, vize başvuru formu ve sağlık sigortası gibi belgeler yer alıyor. Ayrıca eğitim süresince finansal destek sağlayacağınızı gösteren belgeler de gerekiyor.
 

Tüm bu gerekli belgeler tamamladıktan sonra Rusya vizesi için Rusya konsolosluğunda bir randevu oluşturarak başvuru yapmanız gerekiyor. Randevu tarihinde başvuru merkezine giderek belgelerinizi teslim etmeniz ve eğer olursa sizlere sorulan tüm sorulara en doğru şekilde yanıt vermeniz isteniyor. Bu sürecin ardından yapmış olduğunuz Rusya eğitim vize başvurusu Rusya Devleti ve Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından incelenmeye alınıyor. Ve uygun görüldüğü taktirde eğitim vizeniz olumlu sonuçlanıyor. 

Rusya'da eğitim vizesi almak için bu adımları takip ederek başvuru sürecinizi başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Bu süreçte Rusya’da eğitim konusunda danışmanlık hizmeti veren bir kurumdan destek alıyor olmak en önemli gerekliliklerden birisidir. Bu kurumların da yardımı ile hem üniversite seçimlerinde hem kabul sürecinde hem de vize ve konaklama gibi önemli detaylarda profesyonel bir destek sağlanıyor. 

 

 

2023 Rusya öğrenci vizesi fiyatları;

 • Tek girişli, 3 aylık Rusya öğrenci vizesi ücreti 170 USD‘ dir. Express vize başvurusunda ise bu fiyat 240$ olmaktadır.
 • İki girişli ve 3 aylık Rusya öğrenci vizesi için 230 USD işlem ücreti alınmaktadır. İki girişli express vize ise fiyat 350 dolar.
 •  Rusya öğrenci vizesi 2023 fiyatı 1 yıllık multi vize için 360, express vizede ise 620 USD’ dir.   

İletişime geç
 • İletişim
  +90 543 122 00 91
 • Email

  sputnikegitim@gmail.com
 • Adres

  Ragıp Tüzün caddesi 198 A, Yenimahalle/ Ankara