Moskova Devlet Tıp Üniversitesi (Sechenov)
Moskova Devlet Tıp Üniversitesi (Sechenov)

Moskova Devlet Tıp Üniversitesi (Sechenov)  

Moskova Devlet Tıp Üniversitesi (Sechenov) Rusya'nın en eski ve saygın tıp fakültelerinden birisidir. Üniversite ülkenin başkenti Moskova'da yer almaktadır ve tıp alanında dünya çapında bir üne sahiptir. İlk olarak 1758 yılında kurulan okul tıp eğitimi konusunda yenilikçi yaklaşımıyla öne çıkmaktadır.

Moskova Devlet Tıp Üniversitesi (Sechenov) kurulduğu tarihten bu yana tıp alanında önemli bir rol oynamıştır. Üniversite tıp eğitimi ve araştırmalarında sürekli olarak yenilikçi yaklaşımlar benimsemiştir ve dünya çapında saygın bir konuma sahip olmuştur.

Rusya'nın en eski ve en prestijli tıp üniversitesi Moskova Devlet Tıp Üniversitesi farklı bölümleri ile öğrencilere geniş bir yelpazede eğitim imkanı sunmaktadır. Moskova Devlet Tıp Üniversitesi'nin bölümleri şöyledir;

 

 Moskova Devlet Tıp Üniversitesi Tıp Fakültesi hem lisans hem de lisansüstü eğitim programları sunmaktadır. Tıp Fakültesi'nde öğrenciler insan anatomisi, biyokimya, farmakoloji, patoloji ve mikrobiyoloji gibi temel tıp derslerinin yanı sıra klinik uygulama dersleri de alırlar.

 

 Moskova Devlet Tıp Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Öğrencilere diş hekimliği alanında geniş bir eğitim programı sunar. Öğrenciler, diş anatomi, diş hastalıkları, diş protezleri, periodontoloji ve ağız cerrahisi gibi dersleri alırken, ayrıca klinik uygulama dersleri de alırlar.

 

 Moskova Devlet Tıp Üniversitesi Eczacılık Fakültesi

İlaç geliştirme, üretimi ve dağıtımı alanında eğitim vermektedir. Fakülte öğrencilere farmakoloji, ilaç kimyası, ilaç formülasyonu ve diğer eczacılık konularında kapsamlı bir eğitim sunar. Eczacılık Fakültesi dünya çapında saygın bir eczacılık eğitimi sağlamaktadır.

 

Eğitim Süreci

Moskova Devlet Tıp Üniversitesinde eğitim süreci her fakülte için değişiklik göstermektedir. Tıp fakültesi 6 yıl devam ederken Diş Hekimliği Fakülteleri 5 yıl eğitim vermektedir. Bunun dışında kalan Eczacılık, Biyoteknoloji, Tıbbi Biyokimya, Tıbbı Biyofizik ve Hemşirelik bölümleri ise 4 yıl eğitim vermektedir.

 Moskova Devlet Tıp Üniversitesi (Sechenov) lisans, yüksek lisans ve doktora programları dahil olmak üzere geniş bir tıp eğitim programı sunmaktadır. Tıp fakültesi geniş bir yelpazedeki tıp disiplinlerinde öğretim vermektedir. Bunlar arasında genel cerrahi, dahiliye, nöroloji, psikiyatri, pediatri, kadın hastalıkları ve doğum, enfeksiyon hastalıkları ve daha birçok alanda öğretim yapılmaktadır.


İletişime geç
  • İletişim
    +90 543 122 00 91
  • Email

    sputnikegitim@gmail.com
  • Adres

    Ragıp Tüzün caddesi 198 A, Yenimahalle/ Ankara