Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Enstitüsü (MGIMO)
Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Enstitüsü (MGIMO)

Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Enstitüsü

Dünyanın en saygın ve ünlü üniversitelerinden biridir. Özellikle uluslararası ilişkiler alanında uzmanlaşmış olan bu enstitü öğrencilere yüksek kaliteli bir eğitim imkanı sunar. MGIMO sadece bir eğitim kurumu değildir aynı zamanda öğrencilerine benzersiz bir yaşam deneyimi de sunar. 

 

Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Enstitüsü Eğitim Programı

Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Enstitüsü (MGIMO) özellikle uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, tarih, ekonomi ve hukuk alanlarında uzmanlaşmıştır. Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Enstitüsünde eğitim dünya çapında saygın akademisyenler tarafından öğretilen çeşitli lisans ve yüksek lisans programları sunar. Öğrenciler ayrıca özellikle Rusça öğrenmek isteyen yabancı öğrenciler için tasarlanmış özel Rusça dil programlarına da katılabilirler.

 

Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Enstitüsü (MGIMO)’nun eğitim programı öğrencilere teorik bilgi ve pratik beceriler sunar. Öğrenciler dünya liderleri, uluslararası örgütler, dünya savaşları ve terörizm gibi konular hakkında dersler alırken aynı zamanda stratejik düşünme ve analiz yapma becerilerini de geliştirirler.

 

MGIMO öğrencilerine dünya genelinde tanınan akademik programlar sunar. Enstitü lisans ve lisansüstü seviyelerinde birçok bölümde eğitim verir. Uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, ekonomi, hukuk, tarih, yönetim gibi alanlarda eğitim imkanı sunan MGIMO aynı zamanda öğrencilerine yabancı dil eğitimi konusunda da destek verir. İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Almanca, Çince, Japonca, Arapça ve Türkçe gibi birçok dilde dersler sunan MGIMO öğrencilerin yabancı dil becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur.

 

Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Enstitüsü (MGIMO)’da Yaşam

MGIMO'da öğrenciler için eğitim kadar önemli bir şey de yaşam deneyimidir. Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Enstitüsü’nde yaşam olanakları öğrencilerine modern ve rahat konaklama imkanları sunar. Öğrenciler kampüste yer alan yurtlarda veya şehir merkezindeki özel apartmanlarda konaklayabilirler.

 

MGIMO öğrencilerine kampüste yer alan spor salonları, yüzme havuzları, sinema salonları ve kütüphaneler gibi birçok sosyal ve kültürel faaliyet imkanı sunar. Öğrenciler yurt içi ve yurt dışında düzenlenen çeşitli etkinliklere katılabilirler.

 

Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Enstitüsü (MGIMO) Müfredatı

MGIMO'da müfredat öğrencilere teorik ve pratik bilgi kazandırmak için tasarlanmıştır. Öğrenciler derslerin yanı sıra staj programları, araştırma projeleri ve diğer etkinliklerle de kendilerini geliştirme fırsatı bulurlar. MGIMO'nun müfredatı öğrencilerin hem akademik hem de mesleki kariyerlerinde başarılı olmalarına yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır.

 

ÜNİVERSİTE Dil Bölüm Yıl Bölüm Fiyatı Hazırlık Paket Fiyatı
Moskova Devlet Uluslar arası İlişkiler Üniv. (MGIMO) İngilizce Ekonomi 4 Yıl 2.270$ 6.500$
Moskova Devlet Uluslar arası İlişkiler Üniv. (MGIMO) İngilizce Uluslararası İlişkiler 4 Yıl 8.800$ 6.500$
Moskova Devlet Uluslar arası İlişkiler Üniv. (MGIMO) İngilizce Hukuk 4 Yıl 8.250$ 6.500$
Moskova Devlet Uluslar arası İlişkiler Üniv. (MGIMO) İngilizce Yönetim (Management) 4 Yıl 8.840$ 6.500$

 


İletişime geç
  • İletişim
    +90 543 122 00 91
  • Email

    sputnikegitim@gmail.com
  • Adres

    Ragıp Tüzün caddesi 198 A, Yenimahalle/ Ankara