Moskova Devlet Üniversitesi (Lomonosov)
Moskova Devlet Üniversitesi (Lomonosov)

Moskova Devlet Üniversitesi (Lomonosov)

 

Moskova Devlet Üniversitesi (Lomonosov) Rusya'nın en saygın eğitim kurumlarından biridir. 250 yılı aşkın bir geçmişi olan üniversite dünyaca ünlü bilim adamlarının yetişmesine ev sahipliği yapmıştır. Rusya'nın başkenti Moskova'da bulunan üniversite tarihi, kültürel ve bilimsel açıdan önemli bir yere sahiptir. İlk olarak 1755 yılında kurulan üniversite bugün 40 fakülteye ve yaklaşık 40.000 öğrenciye eğitim vermektedir.

 

Bugün dünya çağında 74. Sırada yer alan Moskova Devlet Üniversitesi (Lomonosov) Rus bilim adamı Mikhail Lomonosov tarafından kurulmuştur. İlk öğrencileri matematik, fizik, kimya ve felsefe gibi temel bilimlerde eğitim almışlardır. Bugün Moskova Devlet Üniversitesi'nin fakülteleri arasında tıp, hukuk, ekonomi, dil ve edebiyat, tarih ve gazetecilik gibi birçok farklı disiplin bulunmaktadır. Ve her bir fakülte ve disiplin 4 – 5 yıllık lisans eğitimi ile birlikte 2 yıllık yüksek lisans eğitimi de içermektedir.

 

Moskova Devlet Üniversitesi Eğitim Müfredatı

 

Moskova Devlet Üniversitesi eğitim müfredatı öğrencilere birçok seçenek sunar. Lisans ve yüksek lisans programları, öğrencilere farklı kariyer seçenekleri sunarken yurtdışı programları, öğrencilerin farklı kültürleri ve dilleri öğrenmelerine olanak tanır. Ayrıca araştırma fırsatları, öğrencilerin öğrenimlerinde ilerlemelerine ve kariyerlerinde ilerlemelerine yardımcı olur.

 

Moskova Devlet Üniversitesi öğrencilerin araştırma yapmalarına ve böylelikle kendilerini eğitim sürecinde en iyi düzeyde geliştirmelerine olanak sağlamaktadır. Bu araştırmalar öğrencilerin öğrenimlerine devam etmelerini ve öğrenimlerinde ilerlemelerine fırsat vermektedir. Öğrenciler rutin eğitim sürecinin yanında araştırma projelerine katılabilmekte veya kendi araştırmalarını yürütebilmektedir. Bu fırsatlar öğrencilerin alanlarında uzmanlaşmalarına ve kariyerlerinde ilerlemelerine yardımcı olmaktadır.

 

Zira, Moskova Devlet Üniversitesi (Lomonosov) dünya çapında bir araştırma merkezi olarak da tanınmaktadır. Üniversitenin araştırma laboratuvarları dünya çapında tanınan araştırmacılar tarafından yönetilmekte ve birçok farklı alanda çalışmalar yürütülmektedir. Bu alanlar arasında nükleer fizik, biyoteknoloji, bilgisayar bilimleri ve çevre bilimleri yer almaktadır.

 

Moskova Devlet Üniversitesi (Lomonosov) Eğitim Fakülteleri

 

Moskova Devlet Üniversitesi (Lomonosov) birçok farklı alanda eğitim fakülteleri sunmaktadır. Bunlar arasında matematik, fizik, kimya, biyoloji, mühendislik, dil ve edebiyat gibi alanlar yer almaktadır. Üniversitenin öğrencileri dünya çapında ünlü profesörler tarafından verilen eğitimlerle donatılmaktadır.

 

Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi (MSU) Qs Ranking

Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi (MSU), QS World University Rankings'in küresel en iyi 100 listesinde, tutarlı bir konuma sahip, Rusya’daki en yüksek dereceli üniversitedir. Rusya’nın en prestijli üniversitesi olarak kabul edilen MSU, QS 2023 Dünyanın En İyi Üniversiteleri sıralamasında 75. sırada yer almaktadır.

 

ÜNİVERSİTE Dil Bölüm Yıl Bölüm Fiyatı Hazırlık Paket Fiyatı
Moskova Devlet Üniv. Lomonosov MGU Rusça Genel Tıp 6 Yıl 7.300$ 9.950$
Moskova Devlet Üniv. Lomonosov MGU Rusça Eczacılık 5 Yıl 7.300$ 9.950$
Moskova Devlet Üniv. Lomonosov MGU Rusça Psikoloji 4 Yıl 4.800$ 9.950$
Moskova Devlet Üniv. Lomonosov MGU Rusça Ekonomi 4 Yıl 5.300$ 9.950$
Moskova Devlet Üniv. Lomonosov MGU Rusça Hukuk 4 Yıl 5.300$ 9.950$

 


İletişime geç
  • İletişim
    +90 543 122 00 91
  • Email

    sputnikegitim@gmail.com
  • Adres

    Ragıp Tüzün caddesi 198 A, Yenimahalle/ Ankara