Psikoloji

10.06.2023


Psikoloji

 

Rusyada psikoloji okumak

Rusya, psikoloji alanında güçlü bir akademik ve araştırma geleneğine sahip olan bir ülkedir. Rusya'da Psikoloji bölümü, öğrencilere insan davranışını, zihinsel süreçleri ve duygusal durumları anlamak için teorik ve pratik bir çerçeve sunar.

Rusya'da Psikoloji bölümü, genellikle lisans düzeyinde sunulur. Öğrenciler, temel psikoloji derslerini (gelişim psikolojisi, bilişsel psikoloji, sosyal psikoloji, klinik psikoloji vb.) alırken, aynı zamanda araştırma yöntemlerini, istatistiksel analizi ve psikolojik testlerin kullanımını öğrenirler.

 

Rusya'da psikoloji eğitimi

Teorik bilginin yanı sıra pratik becerilerin de önemli olduğunu vurgular. Öğrenciler, gözlem yapma, röportaj teknikleri, danışmanlık becerileri ve terapi yöntemlerini öğrenirler. Ayrıca, araştırma projeleri ve staj imkanları da sunulur.

Rusya'da psikoloji bölümü, genellikle multidisipliner bir yaklaşıma sahiptir. Psikoloji öğrencileri, sinirbilim, sosyal bilimler, tıp, pedagoji ve sosyoloji gibi diğer disiplinlerle ilişkilendirilmiş derslere katılırlar. Bu, öğrencilere daha geniş bir perspektif sunar ve psikolojiyi farklı alanlarla entegre etmelerini sağlar.
 

Rusya'da psikoloji bölümünden mezun olan öğrenciler, çeşitli kariyer fırsatlarına sahip olabilirler. Klinik psikolog, danışman, araştırmacı, eğitimci veya insan kaynakları uzmanı gibi çeşitli alanlarda çalışabilirler. Ayrıca, öğrenciler, akademik kariyer yapma veya araştırma enstitülerinde çalışma fırsatları da bulabilirler.


Rusya'da psikoloji eğitimi almak

Öğrencilere insan davranışını ve zihinsel süreçleri anlama, psikolojik sorunları tanıma ve çözme, insanlara yardım etme becerileri kazandırır. Ayrıca, araştırma yeteneklerini geliştirir ve psikoloji alanındaki güncel gelişmeleri takip etmelerini sağlar.

 

Rusya'da psikoloji üniversite fiyatları

ÜNİVERSİTE YILLIK BÖLÜM ÜCRETİ
Saint Petersburg Devlet Üniversitesi (SPBU) 4.100$
Moskova RUDN universitesi Halkların Dostluğu Üni. 5.600$
Moskova RUDN universitesi Halkların Dostluğu Üni (Klinik Psikoloji) 2100$
Ural Federal Üniversitesi 2.800$
Ural Federal Üniversitesi (Klinik Psikoloji) 2.800$

 

 

 

 

 


İletişime geç
  • İletişim
    +90 543 122 00 91
  • Email

    sputnikegitim@gmail.com
  • Adres

    Ragıp Tüzün caddesi 198 A, Yenimahalle/ Ankara