(RUDN)Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi
(RUDN)Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi


(RUDN)Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi

 

(RUDN)Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi dünya genelinde yüksek öğrenim alanında tanınmış bir üniversitedir. Moskova merkezli üniversite özellikle uluslararası öğrencilere açık olması ve yüksek kaliteli eğitim programları sunmasıyla bilinmektedir. Üniversite 1960 yılında Sovyetler Birliği tarafından kurulmuştur ve dünya çapında öğrencilerin tercih ettiği bir eğitim kurumu haline gelmiştir.

 

Sovyetler Birliği tarafından kurulan (RUDN)Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi kurulduğu yıllarda özellikle Afrika ve Asya'daki ülkelerden gelen öğrenciler için bir eğitim kurumu olarak tasarlanmıştır. 1991'de Sovyetler Birliği'nin dağılması sonrasında üniversite Rusya'nın en saygın eğitim kurumlarından biri haline gelmiştir.

 Uluslararası Öğrenciler İçin (RUDN)Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi

 

(RUDN)Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesinin kurulum amacı dünya çapındaki öğrencilere eğitim vermektir. Dolayısıyla Üniversite farklı kültürlerden gelen öğrencilere açık ve her yıl yüzlerce öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Uluslararası öğrenciler için özel olarak tasarlanmış bir dizi program sunmaktadır. Bunlar arasında dil kursları, kültür ve sanat etkinlikleri ve akademik programlar yer almaktadır.

 

(RUDN)Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi Bölümleri

 

(RUDN)Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi eğitimi 10 farklı bölümde ilerlemektedir. Bunlar arasında mühendislik, dilbilim, ekonomi, tıp, sosyal bilimler, tarım ve diğerleri yer almaktadır. Her bölümde öğrenciler dünya çapında tanınan öğretmenler tarafından eğitilirler.

 

Tüm eğitim alanlarında dünya genelindeki öğrenciler için birçok özel program sunmaktadır. Bunlar arasında uluslararası öğrenci değişim programları, lisans ve yüksek lisans programları, araştırma bursları ve diğerleri yer almaktadır. Ayrıca üniversite bünyesinde birçok öğrenci kulübü ve toplulukları bulunmaktadır. Bu kulüpler aracılığıyla öğrenciler farklı kültürleri kutlamak ve diğer öğrencilerle etkileşim kurmak için birçok fırsat elde ederler.

 

(RUDN)Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi lisans

 Yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır. Üniversitenin farklı fakülteleri aracılığıyla mühendislik, tıp, ekonomi, yabancı diller, sosyal bilimler, doğa bilimleri, tarih ve diğer birçok alanında eğitim verilmektedir. Ayrıca üniversite Rusça öğrenmek isteyen uluslararası öğrenciler için de Rusça öğrenim programları sunmaktadır.

 

Kuruluş amacı gereği de özellikle uluslararası öğrencilere açık olmasıyla bilinen üniversitenin öğrenci nüfusunun yaklaşık %30'u uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır. Bununla birlikte üniversite uluslararası öğrenciler için birçok avantaj sunmaktadır. Rusça öğrenim programları, uluslararası öğrencilere özel burs imkanları, öğrenci kulüpleri ve toplulukları gibi aktiviteler, ayrıca öğrenci konaklama ve sağlık hizmetleri gibi destekler yer almaktadır. Bu avantajlar uluslararası öğrencilerin üniversiteye uyum sağlamalarını ve başarılı bir eğitim süreci geçirmelerini kolaylaştırmaktadır.

 

Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi, Times Higher Education Dünya Üniversite sıralaması dışında QS Dünya Üniversite Sıralaması’nda da ilk 1000 içersinde kendisine 326. sıradan yer bulmuştur. Böylece bu üniversitede eğitim alacak öğrencilerimiz rahatlıkla YÖK denklik başvurusu yapabilmektedir. Okul, aynı zamanda yakın zaman önce  “Rusya’nın en yeşil üniversitesi” olarak seçilmiştir. 

 

ÜNİVERSİTE Dil Bölüm Yıl Bölüm Fiyatı Hazırlık Paket Fiyatı
Moskova RUDN universitesi Halkların Dostluğu Üni. Rusça Temel Tıp 6 Yıl 8.500$ 6.500$
Moskova RUDN universitesi Halkların Dostluğu Üni. İngilizce Temel Tıp 6 Yıl 9.500$ 6.500$
Moskova RUDN universitesi Halkların Dostluğu Üni. Rusça Diş Hekimliği 5 Yıl 8.500$ 6.500$
Moskova RUDN universitesi Halkların Dostluğu Üni. İngilizce Diş Hekimliği 5 Yıl 9.500$ 6.500$
Moskova RUDN universitesi Halkların Dostluğu Üni. Rusça Eczacılık 5 Yıl 4.270$ 6.500$
Moskova RUDN universitesi Halkların Dostluğu Üni. İngilizce Eczacılık 5 Yıl 5.600$ 6.500$
Moskova RUDN universitesi Halkların Dostluğu Üni. Rusça Mühendislik Fak. 4 Yıl 4.000$ 6.500$
Moskova RUDN universitesi Halkların Dostluğu Üni. Rusça Psikoloji(Klinik) 4 Yıl 5.600$ 6.500$
Moskova RUDN universitesi Halkların Dostluğu Üni. Rusça Dil Bilim 4 Yıl 3.150$ 6.500$
Moskova RUDN universitesi Halkların Dostluğu Üni. Rusça Uluslararası İlişkiler 4 Yıl 3.500$ 6.500$
Moskova RUDN universitesi Halkların Dostluğu Üni. Rusça Psikoloji 4 Yıl 3.340$ 6.500$

İletişime geç
  • İletişim
    +90 543 122 00 91
  • Email

    sputnikegitim@gmail.com
  • Adres

    Ragıp Tüzün caddesi 198 A, Yenimahalle/ Ankara