Veterinerlik

22.04.2023


Veterinerlik

Rusya’da veterinerlik okumak

Rus üniversitelerinde veterinerlik alanında eğitim almak isteyen kişiler tarafından ilgi görmektedir. Veterinerlik bölümünün amacı, hayvanların ıslah edilmesi ve onlara sağlık hizmetlerini sağlayacak eğitimli kişilerin yetiştirilmesidir. Bu nedenle farklı dersler üzerinden sağlanan eğitim, öğrencilerin bu alanda gelişmesini sağlar. Bilimsel eğitimler ile veterinerlik alanında yetkinlik kazanan ve diploması kazanan kişi, bu alanda çalışmalarda bulunabilmektedir. Temel olarak hayvan biyoloji alanında eğitimler vermekte olan veterinerlik bölümü için yenilikçi Rus üniversitelerinden eğitim almak olanaklıdır. Peki Rusya’da veterinerlik okumak isteyen kişilerin hangi üniversitelerde eğitim görebilir? Üniversitelerin yıllık bölüm ücretleri ve aylık yurt ücretleri ne kadardır?

 

Rusya’da Veterinerlik Eğitimi

Veterinerlik alanında eğitim alacak kişilerin, çeşitli şartları karşılıyor olması önemlidir. Bunlardan ilki hayvan sevgisidir. Bunun yanı sıra zor çalışma şartlarına direnilebiliyor olmak da çok önemli bir paya sahiptir. Ayrıca bölüm kapsamında sunulan dersleri başarı ile tamamlamak da gerekmektedir. Öğrenciler, veterinerlik bölümünde genel olarak biyoloji ve kimya dersleri alır. Hayvan anatomisinin iyi bir şekilde öğrenilmesi için anatomi dersleri de mevcuttur.

 

Veteriner Hizmetleri

Rusya'da veteriner hekimler, hayvanların sağlığını korumak, tedavi etmek ve hastalıkları önlemek amacıyla veteriner kliniklerinde veya saha çalışmalarında görev alırlar. Evcil hayvanların tedavisi, aşılama, cerrahi müdahaleler ve diğer veteriner hizmetler sunulur.

 

Rusya’da Veterinerlik Eğitimi Veren Üniversiteler

 

ÜNİVERSİTE   YILLIK BÖLÜM ÜCRETİ
Kazan Federal Veterinerlik Üniversitesi   2700$
Nijniy Novgorod Devlet Tarımcılık Akademisi   2000$
Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi   3500$

İletişime geç
  • İletişim
    +90 543 122 00 91
  • Email

    sputnikegitim@gmail.com
  • Adres

    Ragıp Tüzün caddesi 198 A, Yenimahalle/ Ankara